BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fukushima - katastrofos analizė. 4 dalis

Na štai, praėjo mėnuo nuo katastrofos pradžios ir ką gi turime? O turime The New York Times straipsnį apie naujas grėsmes Fukushimoje, bei info apie neskelbiamas meteorologines, radioaktyvių dalelių, sklidimo analizes.

a.Nauji pavojai kuriuos pastebi ir numato JAV inžinieriai pasiųsti Japonijai į pagalbą:

1. Dėl didelio vandens kiekio kuris susikaupė apsauginiuose reaktorių kevaluose (containment structures ) yra pavojus kad kito žemės drebėjimo jie gali neatlaikyti. Jie nebuvo skirti tokiam vandens kiekiui kuris ten pripumpuotas.

2. Vandenilio sprogimo reaktoriuose galimybė yra didesnė dėl aušinimui panaudoto suraus jūros vandens. Druska ir sutrupėję/ištirpę kuro strypai gali bloguoti vamzdžius.

3. Radioaktyvus vanduo nuolat tekantis iš reaktorių kuria naujus pavojus darbininkams

4. Vandenilio sprogimas vis tik ištaškė panaudotą kurą kartu su baseinu. Panaudoto kuro gabalai, dalys ir skeveldros pasklido  beveik 2km  spinduliu (iki vienos mylios atstumu) nuo reaktorių. Dalis jų nukrito tarp reaktorių ir buvo buldozeriais nustumdytos/užstumdytos kad nekeltu pavojaus dirbantiems. Tai rodo kad panaudoto kuro baseinai yra labiau pažeisti nei buvo manoma.

Straipsnyje yra dar ir komentarų, nuomonių, ir spėlionių. Visumoje joks detalus teigiamas scenarijus neaprašytas, aprašyti  sprendimai laikini ir skirti tik šiai akimirkai. Jokio plano kaip bus elgiamasi vėliau nėra.

b. Meteorologija

Pasirodo japonai ir kitos šalys surenka radioaktyvių dalelių matavimų duomenis ir juos tiekia Tarptautiniai Atominės Energetikos Agentūrai (International Atomic Energy Agency (IAEA)). Duomenys suvedami į superkompiuterį ir atliekama analizė. Analizes šalys gauna, Japonija šių analizių visuomenei neskelbia. Ji turi  savo agentūrą ( SPEEDI), kurios analizę paskelbė tik vieną kartą- kovo 23 d.

Išvada:

Situacija Fukushimoje bloga ir negerėja. Reikšmingi duomenys nuo visuomenės slepiami.

sraipsniai:
http://www.nytimes.com/
http://www.allvoices.com/

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Fukushima - katastrofos analizė. 4 dalis”

  1.   Temide rašo:

    Ačiū Dievui, panašu, kad viskas baigėsi laimingai

  2.   filosoffas rašo:

    Ne, nepataikėte, viskas dar tik prasideda. Nebent katastrofą kuri yra septynis kartus didesnė nei Černobylio vertinate nerimtai. Jeigu mokate angliškai paieškokite internete “chris busby Deconstructing Nuclear Experts”. Tai yra straipsnis kuris nekelia daug džiaugsmo jį skaitant.

Rašyk komentarą