BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Crash course’ kategorija

Žlugimo dienoraštis 2011 spalio 23d.

2011-10-23

Praeitą savaite teroristai susprogdino dujotiekį. Suskystintų dujų gamykloje kilo nedidelė panika. Nors sprogimas buvo už šešiasdešimties kilometrų, buvo nuspręsta evakuoti dalį darbuotojų dėl užpuolimo grėsmės. Teko padirbėti papildomai. Iki tol nesidomėjau kur yra gręžiniai, bet dabar žinau- apytiksliai už 240 km nuo gamyklos. Visas tas kelias -uolos ir smėlis, bet ir ten vamzdis ramiai neguli. Aišku teroristai greitai gavo atgal. Per pora dienų amerikiečiai subombardavo 24, dar keli atsiėmė savo nuo Saudo Arabijos…

Europoje akivaizdi panika. Per 5 dienas 9 aukščiausio lygio susitikimai skolos krizei spręsti. Atrodo kad iš paskutiniųjų bandoma atitolinti griuvimą. Ka gi, man nuo to tik geriau. Turėsiu daugiau laiko pasiruošti.

Prieš porą dienų kalbinau kietą vyruką.. Pats iš Europos, o dirba ir mokesčius moka Dubajuje. Klausiu kaip tau krizė? Sako atrodo bus blogai, bet jis nebijo. Užklausiau ką žino apie nafta. Pasakė kad žino tik tiek kad rezervų nebeturim. Daugiau į temą nesigilinau.

`Šiandien radau gerą straipsnį apie Didžiąją depresiją JAV. Panašiai kaip dabar „Occupay Wall Street“ Prieš maždaug 80 metų, pirmo pasaulinio karo veteranai surengė protestą Vašingtone reikalaudami išmokų. Viso dalyvavo apie 43 000 žmonių. Po to kai kongresas atidėjo sprendimą, minia liko mieste ir tapo nepaklusni. Galiausiai JAV panaudojo kariuomenę (kavalerija ir dujas) kad išvaikytu protestuotojus. Laikraščiuose veteranai buvo apšaukti komunistais ir nusikaltėliais.

Neseniai pradėjau pirkti įrankius. Kainom greit kylant galiu ir nesuspėti įsigyti visko ko reikia, bet pradėjau kas mėn skirti šiek tiek pinigų. Paėmiau gerą kirvį, pjūklą ir pora kastuvų metaliniais kotais. Pirmiausia nusipirksiu primityvius, elektrinius vėliau. Vis dar svarstau ar pikti saulės bateriją. Jei sutriktu elektros tiekimas, galėčiau bent radijo stotelės baterijas pakraut.

Kaip supratau skolos krizė yra, bet visi tikisi kad „juodžiausias scenarijus“ neišsipildys. Aš prisimenu TSRS griuvimą, tai dėl visa ko pasiruošiu. Tėvai taupkasėje prarado visus savo indėlius,tad bankui savo pinigų nepatikėsiu. Dėl visa ko.

Rodyk draugams

Crash course

2010-12-04


Pirmiausia nuoroda:

http://www.chrismartenson.com/crashcourse

Crash course yra glausčiausias pasaulyje seminaras, apie tai kaip ekonomika, energijos sistemos ir aplinka susiję ir veikia tarpusavyje, ir kaip tai paveiks ateitį.

Crash course siekia suteikti bendrą ekonomikos supratimą, tam kad galėtumėte geriau įvertintį rizikas su kuriomis mes susiduriame.

Kiek tai užtruks?

Dalys yra 3-20 min. ilgio. Visas video trunka 3val. 23 minutes.

Rodyk draugams