BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fukushima - katastrofos analizė

Nors rašysiu apie Fukushima, pirmiausia keli žodžiai apie Černobilį. Černobiliu aktyviau domėjausi prieš 5 metus, kai buvo 20 sprogimo metinės. Skaičiau wikipedija , žiūrėjau filmukus. Iš bibliotekos pasiėmiau paskaityti knygą .

Tada atradau elenafilatova.

Labai kritiškas požiūris, labai meniškos nuotraukos. Puikiai nupasakota Černobilio istorija…Aš taip nupasakoti nemoku, tas nuotraukas reikia pamatyt. Tada įvyko dar kai kas..

Prieš du metus praskridau virš Černobilio. Savo akimis pamačiau Pripetę - negyvą miestą juodais langais, elektrinę, upėje rudyjančias baržas..

Tikriausiai dėl to, vos tik sprogo Fukushima mano dėmesys nukrypo į ją. Aš neatpasakosiu kaip viskas vyko Fukushimoje, aš tik paminėsiu kelietą dalykų dėl ko jūs turėtumėte ne itin ramiai miegoti.

Pirmiausia radioaktyvus kuras.

Fukushima Daiichi elektrinėje yra apie1700 tonų radioaktyvaus kuro. Černobilio sprogusiame reaktoriuje jo buvo apie 170 tonų. Černobilio reaktoriaus sprogimas išmetė 400 kartų daugiau radioaktyvių teršalų nei susidarė po Hirosimos sprogimo. Negana to, dalis kuro Fukushimoje yra MOX tipo. Tai urano ir plutonio oksido mišinys. Plutonis yra žymiai pavojingesnis nei uranas.

Antra.

Žiniasklaida beveik nekalba apie radiacinį užterštumą. BBC, CNN, Reuters, ir kiti kalba apie radiacijos lygį. Nesusimaišykite. Radiacijos lygis gali būti nedidelis, kai tuo pat metu radiacinis užterštumas – didelis. Černobilio zona netinkama gyventi būtent dėl radiacinio užterštumo. Radiacinis užterštumas tai radioaktyvios dalelės, dulkės, pasklidusios aplinkoje, ore, dirvos paviršiuje, vandenyje. Jos spinduliuoja tarsi nesmarkiai, bet kai patenka į organizmą pavojus išauga milijonus kartų. Taigi, kuomet žiniasklaida kalba apie radiacija- turima omeny kad buvo matuotas radioaktyvus spinduliavimas. Išmatuotas radiacijos stiprumas priklauso nuo daviklio atstumo iki radiacijos šaltinio. Jeigu fizikas matuos radiaciją dirvos paviršiuje jis daviklį privalo laikyti neaukštai nuo žemės, kitaip išmatuotas dydis nieko neparodys apie dirvos užterštumą. Tai kad žiniasklaida mažai arba nieko nesako apie užterštumą radioaktyviomis dalelėmis yra labai įtartina.

Trečia.

Nepripraskite prie naujienų. Mes žmonės turime savybę prisitaikyti. To pasekoje mes paprasčiausiai galime atsiriboti nuo dirgiklių kurie kartojasi. Sakykim galim negirdėti gatvės triukšmo. Nepastebimai mūsų sąmonė prisitaiko prie naujienų ir nepastebi lėtai blogėjančios situacijos. Jeigu jūs būtumėte užmigę kovo 10d ir atsibudę dabar, jums būtų šokas pamačius kaip atrodo Fukushima. Kadangi situacija Fukushimos elektrinėje blogėja sąlyginai lėtai, jūsų jau nebestebina vis didesni radiacijos skaičiai, didesnis evakuacijos žiedas, atrasti plutonio pėdsakai, nutekėjęs radioaktyvus vanduo ir tt. Tai pavojinga, galite nepastebėti ir didelio pavojaus.

Ketvirta.

Atrodo būtu racionalu bijoti šiek tiek daugiau ir ruoštis blogiausiam variantui. Jeigu nieko blogesnio ir neįvyks mes nieko ir neprarasime. Japonijos vyriausybė atrodo nesiruošia blogiausiam variantui, bijomasi sukelti paniką, bet panikos baimė gali kainuoti daug daugiau jei situacija pablogėtu ir kuras užsidegtu. Ar gali radioaktyvus kuras užsidegti? Manau gali.

Penkta.

Stebėkite kas padaryta o ne kas planuojama daryti. Tai padeda suprasti kaip keičiasi situacija. Ilgai ilgai buvo tiesiamas kabelis, pajungiama elektra, planuojama aušinti reaktorius . Dabar planuojama tikrinti sistemas prieš jas įjungiant. Reaktorius ne žaisliukas. Na niekaip netikiu kad sprogimas nepakenkė kabeliams, jūros vanduo instaliacinėm spintom ir plieno vamzdžiams.

Šešta.

Pasvarstykite kas gali nutikti pasaulio ekonomikai jei reikėtu evakuoti Tokiją. Sakote to negali būti? Galbūt, bet vis dėl to aš geriau apie tai pagalvosiu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1366341/Japan-tsumani-earthquake-America-nuclear-accident-radiation-alert.html

http://www.informationclearinghouse.info/article27778.htm

http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/journal/volume5.html

http://www.chrismartenson.com/blog/alert-nuclear-economic-meltdown-in-progress

http://www.newscientist.com/article/dn20285-fukushima-radioactive-fallout-nears-chernobyl-levels.html

http://www.vae.lt/lt/articles/view/230/drrimantas-vaitkus-kas-ivyko-fukushima-atomineje-elektrineje

http://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_disaster#International_spread_of_radioactive_substances

http://en.wikipedia.org/wiki/Fukushima_I_nuclear_accidents

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą