BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Fukushima - katastrofos analizė. 3 dalis

Užvakar pasirodė Chris Martenson straipsnis kuris analizuoja naujausią palydovinę nuotrauką ir kelias nuotraukas iš bepiločio orlaivio, kuriose matosi Fukushima. Palydovinė nuotrauka daryta kovo 31d.

Suvestinė:

1. Garas vis dar kyla iš reaktorių nr. 2,3,4.

2. Tik 7 gaisrinės mašinos elektrinėje ir tiek pat už jos ribu šiaurėje.

3.  Tik vienas didelis laivas toli šiaurinėje dalyje.

4. Didelė dalis mašinų kurios matomos ankstesnėse nuotraukose (nuo kovo12d) nepajudėjo iš vietos

5. Parkavimo aikštelėje yra apie 250 mašinų ir 30 žalių tankų.

6. Dvidešimt penkių kvadratinių kilometrų zonoje nėra jokios technikos sankaupos (traktorių, gaisrinių, greitosios pagalbos mašinų ir kitos spec technikos) nei smėlio, betono, atsargų, nei kitokio pasiruošimo požymiu.

7.  Reaktorių stogai nepakitę

8. Nesimato žmonių dirbančių lauke.

Kokias jie daro išvadas:

Fukushimos problema tęsis ne dienas ir savaites bet „n“ metų.

Geriausiu atveju radijo izotopai bus išmetami savaites. Blogiausiu atveju  mėnesius ar metus.

Situacijai toli iki „stabilios“ ir dar toliau iki „išspręstos“.

TEPCO ir Japonijos vyriausybė visiškai nepasiruošę krizei.

Ekonominės pasekmės pasauliui milžiniškos.

Foto analizė :

http://www.chrismartenson.com/blog/breaking-latest-satellite-imagery-fukushima/55711

Didelės raiškos foto:

http://cryptome.org/eyeball/daiichi-npp/daiichi-photos.htm

HD video Fukushima:

http://www.youtube.com/watch?v=M22Gt4sswEA

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Fukushima - katastrofos analizė. 3 dalis”

 1.   kestas rašo:

  Sutinku, kad Japonijoje situacija ne iš optimistiškų, tačiau normalu, kad paprasti žmonės negaus savalaikės informacijos apie padėtį Fukusimoje. Kodėl? Atsakymas paprastas, mūsų media labiau orientuota į reitingines, staigiai prikaustančias ir ne daug kainuojančias (laikas ir pinigai) laidas, pvz: pedofilija, krizė, lietuviškųjų žvaigždžių nesėkmės ir sensacijos ir t.t. Be to, kiek mūsų žurnalistų ten dirba? kiek mūsų žurnalistų moka japonų kalbą, Mamontovas grįžo iš kelionės, pamatėm visi, kad ten būnant, galima tokius reportažus susukti, bet mūsų media apsirgusi ir neįgali… šaunu, kad kažkas imasi ir išverčia straipsnius į LT kalbą, tačiau tai tik lašas jūroje, deja, žmonės neranda tam laiko, kad stengtųsi analizuoti ir pasirinkti, kuris informacijos šaltinis yra skaidrus, o kuris mala š… Nenorėčiau pritarti, kad katastrofa tęsis N metų, ten męstos visos jėgos problemą spręsti. Geriau pagalvokim, kaip apsisaugoti nuo Baltarusijos-Rusijos atomines elektrinės, kurios atliekos gali tekėti upėmis (Neris/Nemunas)…

 2.   filosoffas rašo:

  1.Tai kad negauname savalaikės informacijos nenormalu. Jos trūksta ir Japonijos ir Lietuvos, ir JAV ir UK paliečiam ir dar daugeliui kitų.
  2. Media neįgali ne tik Lietuvoje, bet ir UK ir JAV ir daug kur kitur. Pavyzdys: Žiūriu pakaitom BBC ir CNN, abiejuose kanaluose ištisai rodo Libiją ir beveik nerodo Japonijos. Apie Japoniją tik vienas žurnalisto reportažas ir oficialus spaudos pranešimas. Nors situacija Fukushimoje blogėja kasdien, per 4-5d. kiek žiūrėjau šiuos kanalus nebuvo pacituotas nei vienas fizikas , mokslininkas, ar atominės energetikos ekspertas. Kalbu apie kovo 26-30d., ko pats nepamačiau. Informacijos nebuvimas yra rimtas signalas kad kažkas yra labai blogai. Jei būtu tik truputi blogai, visi skalambytų ir komentuotu. Tylos priežastys kelios:
  a. Paprasčiausiai niekas nenori būti pirmas ir apšauktas kad kelia paniką.
  b. Specializacija. Žurnalistai nėra fizikai, jie dažnai nesupranta kokias naujienas praneša.
  c. Korupcija, lobizmas.
  d. „Ne- to negali būti“. Jie nenori patikėti kad yra taip blogai, todėl neigia ir sau ir kitiems. Iš šalies visada geriau matosi.
  3. Katastrofa tęsis “N” metų todėl, kad iš visko matosi jog ten “visų jėgų” nemesta. Ten beveik nieko nėra. 14 gaisrinių mašinų prieš 4 reaktorius? Ar ne per mažai?
  Fukushimą galima vertinti kaip nelaimę, avariją, katastrofa Japonijai, stichinę nelaimę. Aš Fukushimą vertinu kaip Ekonomikos žlugimo katalizatorių. Gal kracho ir nebus, bet kiekviena bevaisė diena kovojant su radioaktyviomis dalelėmis tokią galimybę didina.

 3.   Kestas rašo:

  Na, kai dabar įdėmiau peržiūrėjau video ir nuotraukas, tai situacija panaši, kurią ir įvardinai.

Rašyk komentarą