BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Gegužė, 2011

Fukushima - katastrofos analizė. 5 dalis

2011-05-16

Praėjo jau du mėnesiai nuo katastrofos pradžios. Kas naujo Fukushimoje? Naujienu yra ir jos labai blogos. Neturiu laiko plačiai aprašyti bet idėsiu nuorodą į anglišką straipsnį kuriame viskas aprašyta. Lietuviškai situacija atrodo taip:

1. Tepko pripažino kad kuras reaktoriuje nr.1 dalinai išsilydė. Taip smarkiai kad apsauginiame kevale (containment vessel) atsirado skylė. Įsivaizdukite 7cm storio plieno kevalas pratirpo, ir klausimas kada ateis antrinio kevalo eilė.

2. Tokijo apylinkėse rasti radioaktyviomis medžiagomis smarkiai užterštas dirvožemis ir atliekų deginimo krosnies pelenai  .

3. Arbatos lapuose į pietus nuo Tokijo radiacija viršija normą.

4. Sprogimas reaktoriuje nr.3 buvo labai galingas. Yra teorija kad tai iš dalies buvo “branduolinis sprogimas”.Angliškai tai galima vadinti “prompt moderated criticality”. Pažodžiui ”greita kritinė reakcija”- lėtesnis procesas negu tikras branduolinis sprogimas, bet savo esme visiškai toks pat.

5. Naujausi pranešimai iš Tepko apie kuro išsilydymą parodė kad ankstesni duomenys apie reaktorių temperatūrą ir statusą buvo nieko verti. Radiaktyvūs radiniai paneigia ir oficialius radiacinio užterštumo duomenis.

Išvada. Visos juodžiausios prognozės  pildosi, kasdien vis blogesnės žinios, kurios patvirtina ankstesnes pesimistų spėliones. Vis dar manau kad iš paskutiniųjų bandoma nuslėpti informaciją kad nekiltu paniką.

straipsnis:http://www.chrismartenson.com/blog/fukushima-update-very-bad-situation/57915

Rodyk draugams