BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Balandis, 2011

Fukushima - katastrofos analizė. 4 dalis

2011-04-11

Na štai, praėjo mėnuo nuo katastrofos pradžios ir ką gi turime? O turime The New York Times straipsnį apie naujas grėsmes Fukushimoje, bei info apie neskelbiamas meteorologines, radioaktyvių dalelių, sklidimo analizes.

a.Nauji pavojai kuriuos pastebi ir numato JAV inžinieriai pasiųsti Japonijai į pagalbą:

1. Dėl didelio vandens kiekio kuris susikaupė apsauginiuose reaktorių kevaluose (containment structures ) yra pavojus kad kito žemės drebėjimo jie gali neatlaikyti. Jie nebuvo skirti tokiam vandens kiekiui kuris ten pripumpuotas.

2. Vandenilio sprogimo reaktoriuose galimybė yra didesnė dėl aušinimui panaudoto suraus jūros vandens. Druska ir sutrupėję/ištirpę kuro strypai gali bloguoti vamzdžius.

3. Radioaktyvus vanduo nuolat tekantis iš reaktorių kuria naujus pavojus darbininkams

4. Vandenilio sprogimas vis tik ištaškė panaudotą kurą kartu su baseinu. Panaudoto kuro gabalai, dalys ir skeveldros pasklido  beveik 2km  spinduliu (iki vienos mylios atstumu) nuo reaktorių. Dalis jų nukrito tarp reaktorių ir buvo buldozeriais nustumdytos/užstumdytos kad nekeltu pavojaus dirbantiems. Tai rodo kad panaudoto kuro baseinai yra labiau pažeisti nei buvo manoma.

Straipsnyje yra dar ir komentarų, nuomonių, ir spėlionių. Visumoje joks detalus teigiamas scenarijus neaprašytas, aprašyti  sprendimai laikini ir skirti tik šiai akimirkai. Jokio plano kaip bus elgiamasi vėliau nėra.

b. Meteorologija

Pasirodo japonai ir kitos šalys surenka radioaktyvių dalelių matavimų duomenis ir juos tiekia Tarptautiniai Atominės Energetikos Agentūrai (International Atomic Energy Agency (IAEA)). Duomenys suvedami į superkompiuterį ir atliekama analizė. Analizes šalys gauna, Japonija šių analizių visuomenei neskelbia. Ji turi  savo agentūrą ( SPEEDI), kurios analizę paskelbė tik vieną kartą- kovo 23 d.

Išvada:

Situacija Fukushimoje bloga ir negerėja. Reikšmingi duomenys nuo visuomenės slepiami.

sraipsniai:
http://www.nytimes.com/
http://www.allvoices.com/

Rodyk draugams

Fukushima - katastrofos analizė. 3 dalis

2011-04-03

Užvakar pasirodė Chris Martenson straipsnis kuris analizuoja naujausią palydovinę nuotrauką ir kelias nuotraukas iš bepiločio orlaivio, kuriose matosi Fukushima. Palydovinė nuotrauka daryta kovo 31d.

Suvestinė:

1. Garas vis dar kyla iš reaktorių nr. 2,3,4.

2. Tik 7 gaisrinės mašinos elektrinėje ir tiek pat už jos ribu šiaurėje.

3.  Tik vienas didelis laivas toli šiaurinėje dalyje.

4. Didelė dalis mašinų kurios matomos ankstesnėse nuotraukose (nuo kovo12d) nepajudėjo iš vietos

5. Parkavimo aikštelėje yra apie 250 mašinų ir 30 žalių tankų.

6. Dvidešimt penkių kvadratinių kilometrų zonoje nėra jokios technikos sankaupos (traktorių, gaisrinių, greitosios pagalbos mašinų ir kitos spec technikos) nei smėlio, betono, atsargų, nei kitokio pasiruošimo požymiu.

7.  Reaktorių stogai nepakitę

8. Nesimato žmonių dirbančių lauke.

Kokias jie daro išvadas:

Fukushimos problema tęsis ne dienas ir savaites bet „n“ metų.

Geriausiu atveju radijo izotopai bus išmetami savaites. Blogiausiu atveju  mėnesius ar metus.

Situacijai toli iki „stabilios“ ir dar toliau iki „išspręstos“.

TEPCO ir Japonijos vyriausybė visiškai nepasiruošę krizei.

Ekonominės pasekmės pasauliui milžiniškos.

Foto analizė :

http://www.chrismartenson.com/blog/breaking-latest-satellite-imagery-fukushima/55711

Didelės raiškos foto:

http://cryptome.org/eyeball/daiichi-npp/daiichi-photos.htm

HD video Fukushima:

http://www.youtube.com/watch?v=M22Gt4sswEA

Rodyk draugams

Fukushima - katastrofos analizė. 2 dalis

2011-04-01

Negalvojau kad taip greitai parašysiu antrą dalį, bet atsirado žmogus kuris sudėliojo visus taškus ant „i“. Štai čia profesorius Christopher Busby kalba apie Fukushimą ir Černobylį, o aš pabandysiu aprašyti ką jis pasakė.

Pagal jo duomenis iš pat pradžių buvo aišku kad  Fukushimos katastrofa prilygsta Černobylio ir jau dabar  aišku kad ji didesnė negu Černobylio katastrofa.

Panašumai: Černobylyje buvo vandenilio sprogimas, Fukushimoje taip pat.

Fukushimoje panaudoti kuro strypai saugomi pastatų viršutinėje dalyje, virš reaktoriaus. Pažiūrėjus į filmuotą medžiagą iš karto matyti, kad bent vienas baseinas su panaudotais strypais išlėkė į orą. Panaudoto kuro strypai ištaškyti ir sutrupėję.

Išmatuoti radiacinio užterštumo skaičiai įspūdingi: (100km ir 200km atstumu nuo Fukushimos viršija Černobylio skaičius dvigubai). Dėl to ateityje bus daug mirčių nuo vėžio ir pan.

Didžiausia žala Japonijai, nes kitas šalis apsaugo didžiulis Ramusis vandenynas. Teršalai pasklis dideliame plote ir pavojus bus mažesnis.

Profesorius sako kad dėl Černobylio avarijos mirė virš milijono žmonių. Suinteresuoti lobistai teigia kad žuvo tik keli ugniagesiai ir darbininkai. Jo nuomone (kaip ir mano ) tai melas.

Apie Fukushima visa tiesa nesakoma. Jis turi duomenų kad netgi į pietus nuo Tokijo radiacija kai kur yra padidėjusi. Bet pagrindinė problema ne gama spinduliavimas kurį rodo detektoriai, bet alfa spinduliavimas ,kurį skleidžia uranas ir plutonis, bei kuris neaptinkamas detektoriais.

Panašumas su Černobyliu dar ir tas kad mums visa tiesa nesakoma. Jis tiki kad mums bus brukama dar viena melo dozė. Tiesa apie Černobylį tik dabar po truputi išlenda į viešumą. Žiūrėkite atidžiai.

interviu su profesoriumi :

http://www.youtube.com/watch?v=MognnB0g56Y

Apie profesorių:

http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Busby

Rodyk draugams